Jūsu grozs ir tukšs
Kopā
€0.00
Nopirkt
0
Zvani: +371 29189748
Latviešu
Valoda: Latviešu
Zvani: +371 29189748
0

POSTDOK projekta "Atvērtā inovācija" trešajā pārskata periodā paveiktais

Autors: Iveta Cīrule  
Datums: 29.09.2020 23:03
9 skatījumi
Projekta trešajā pārskata posmā (2020.gada jūlijs- septembris) turpinājās aktivitātes darba pakas “Inovāciju atbalsta sistēmas modeļa (ISSM) analīze’’ ieviešanā, kā arī darbs pie starptautisko publikāciju sagatavošanas. Projekta īstenošanas laikā ir plānots īstenot vairākas aktivitātes, kuru secīga ieviešana palīdz pilnveidot pēcdoktrantūras pētnieces zinātniskās prasmes.
2020.gadā janvārī tika uzsākta POSTDOK projekta "Atvērtā inovācija" ieviešana. Tā mērķis ir izpētīt, kā atvērtās inovācijas paradigma var uzlabot nacionālo inovācijas atbalsta sistēmas modeli, balstoties uz biznesa inkubatoru lomu atvērtās inovācijas procesā.
           Projekta trešajā pārskata posmā (2020.gada jūlijs- septembris) turpinājās aktivitātes “Inovāciju atbalsta sistēmas modeļa (ISSM) analīze’’ ieviešana. Projekta īstenošanas laikā ir plānots īstenot vairākas aktivitātes, kuru secīga ieviešana palīdz pilnveidot pēcdoktrantūras pētnieces zinātniskās prasmes.
            Pārskata periodā tika turpināts darbs pie zinātniskā raksta –  “Latvian National Innovation Support Ecosystem: an Open Innovation Approach in times of global crisis” sagatavošanas, sadarbībā ar projekta ārvalstu konsultanti no Francijas Simonu Gramu. Rakstā tiks veikta vadošo nacionālo inovāciju ekspertu viedokļu kvalitatīvā analīze, balstoties uz mūsdienu pieeju inovāciju ekosistēmu pētījumos – “aktieri, artefakti un aktivitātes”. Šāda pieeja palīdz kartēt un izprast nacionālās inovāciju ekosistēmas dalībniekus (aktieri), atbalsta instrumentus (artefakti) un atbildības jomas (aktivitātes).
            Jāmin fakts, ka projekta viens no uzdevumiem ir pēcdoktorantūras pētnieces kā  atvērtās inovācijas ekspertes atpazīstamības veidošana un projekta skaidrošana plašākai sabiedrībai, tāpēc otrajā pārskata posmā tika uzsākti tiešsaistes podkāsti projekta sociālā tīkla profilā Open Innovation_Atvērtā inovācija_Postdok_Latvia. Otrais podkāsts “Kas ir biznesa inkubators” norisinājās 2020.gada 30.septembrī.
            Pārskata posmā pēcdoktorantūras pētniece piedalījās Latvijas universitātes tiešsaistes mācībās “X, Y, Z un A paaudzes”. Paaudžu pieeja ir mūsdienu  pētniecības tendence, tāpēc pētniekiem ir jāzina paaudžu teorija un paaudžu vērtības, lai spētu veicināt atvērtas sadarības kultūras popularizēšanu.
            Kopumā projekta ieviešana norisinās pēc plānotā grafika, kā arī nākamajā pārskata posmā (2020.gada oktobris - decembri) notiks aktīvs darbs, lai Latvijā popularizētu pētījuma galveno tēmu – atvērtā inovācija. Aicinām sekot aktualitātēm projekta FB profilā!
Birkas:
atvērtā inovācija