Jūsu grozs ir tukšs
Kopā
€0.00
Nopirkt
0
Zvani: +371 29189748
Latviešu
Valoda: Latviešu
Zvani: +371 29189748
0

Pēcdoktorantūras atbalsta programmas projekta “Atvērtā inovācija” desmitajā pārskata posmā paveiktais

Autors: Cīrule Iveta Dr.sc.administr. 
Datums: 30.06.2022 22:29
3 skatījumi
Projekta desmitajā pārskata posmā (2022.gada aprīlis – jūnijs) aktīvi norisinājās projekta rezultātu izplatīšana semināros un konferencēs. Kopumā šis noslēguma posms iezīmējā projekta galvenās atziņas – 1) biznesa inkubatori ir atvērtās inovācijas partneri; 2) biznesa inkubācijas starptautiskā tendence – ilgstpējas un ilgtspējīi biznesa modeļi, ir novitāte Latvijas kontekstā; 3) pandēmijas ietekmē sadarbībība un kopradīšana attālināti notika aktīvi un veicināja atvērtās inovācijas pielietošanu biznesa inkubācijā. ​Sadarbībā un kopradīšanā ir spēks!
Projekta desmitajā pārskata posmā (2022.gada aprīlis – jūnijs) aktīvi norisinājās projekta rezultātu izplatīšana semināros un konferencēs.

Kopumā tika organizēti divi semināri sadarbībā ar LIAA.

Publisks tiešsaistes vebinārs “Atvērtā inovācija – jauns skatījums uz sadarbību uzņēmējdarbībā” inkubatoru dalībniekiem un uzņēmējiem 2022.gada 13.aprīlī, kurā piedalījās 15 dalībnieki. Vebinārs tika ierakstīts, lai turpmāk šo varētu noskatīties jaunie uzņēmēji, kuri izmanto LIAA pakalpojumus.

Vebināra mērķis bija motivēt un iedvesmot topošos un esošos uzņēmējus izprast atvērtās  inovācijas būtību un apzināties savus iespējas un praktiskos soļus, lai uzlabotu sadarbības spējas un pielietotu atvērtās inovācijas rīcības savā uzņēmumā un komandā. Vebinārs tika rīkots, lai popularizētu atvērto inovāciju sabiedrībā, īpaši uzņēmējdarbības vidē.

Tiešsaistes vebinārs “Atvērtā inovācija biznesa inkubācijā un uzņēmējdarbības veicināšanā” LIAA Biznesa inkubatoru departamenta ekspertiem un LIAA biznesa inkubatoru vadītājiem un menedžmentam 2022.gada 27.aprīlī, kurā piedalījās 30 dalībnieki.

Vebināra mērķis bija stiprināt biznesa inkubācijas praktiķu (inkubatoru vadītāji,  darbinieki, mentori, konsultanti, biznesa kouči) un uzņēmējdarbības atbalsta sniedzēju un plānotāju zināšanas par atvērto inovāciju biznesa inkubācijā un uzņēmējdarbības veicināšanā, kā arī sniegtu ieskatu par atvērtās inovācijas starptautisko praksi šajā jomā.

Pētniece piedalījās četrās konferencēs, prezentējot rakstus par biznesa inkubāijas vadlīniju saturu, kā pētījuma rezultātus no biznesa inkubatoru aptaujām 2020.gadā un 2022.gadā.

Kopumā šis noslēguma posms iezīmējā projekta galvenās atziņas – 1) biznesa inkubatori ir atvērtās inovācijas partneri; 2) biznesa inkubācijas starptautiskā tendence – ilgstpējas un ilgtspējīi biznesa modeļi, ir  novitāte Latvijas kontekstā; 3) pandēmijas ietekmē sadarbībība un kopradīšana attālināti notika aktīvi un veicināja atvērtās inovācijas pielietošanu biznesa inkubācijā.

Pateicos par sadarbību - LIAA, LZP Pēcdoktoramtūras programmas ekspertiem, projekta mentoriem un padomniekiem Marika Paakkala no Somijas, Erkki Karo no Igaunijas, Simona Grama Vigoroux no Francijas, Inga Uvarova no Latvijas. 

​Sadarbībā un kopradīšanā ir spēks!